FC INTER ALBANIA FUN CLUB

THE NUMBER 1 ALBANIAN FUN CLUB INTER FC
 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Inter në finale të Champions League

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Unique-G AkA Serpente
web master
web master
Unique-G AkA Serpente

Numri i postimeve : 5
Join date : 29/04/2010
Age : 26
Location : Reading UK

Inter në finale të Champions League Empty
MesazhTitulli: Inter në finale të Champions League   Inter në finale të Champions League I_icon_minitimeThu Apr 29, 2010 12:33 pm

Interi është kualifikuar në finale të Champions League, pasi fitorja e Blaugranëve në Camp Nou me rezultat 1-0 nuk ka shërbyer dhe rezultati i përgjithshëm ishte 3-2 në favor të Nerazzurëve.

Ndeshja ishte e dominuar totalisht nga Barcelona, por në anën tjetër Inter tregoi karakterin duke pasur një mbrojtje tejet stabile dhe tregoi lojë të mbyllur.

Në minutat e para të takimit posedimi ishte në favor të Blaugranëve ( 80% ), kurse Inter përbënte (20 %) dhe kjo përqindje u rrit paksa deri në fund të takimit. Një hendikep i madh për Nerazzurët ndodhi në minutën e 28′ kur Motta pas një ndërhyrjeje të ashpër tek Pedro Rodriguez ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë dhe përjashtohet nga ndeshja.

Në pjesën e dytë Guardiola përdori një taktikë sulmuese, por Inter nuk u dorëzua deri në fund të takimit duke mos lejuar aspak hapësira dhe qëllimi për të arritur në finale po afrohej tek Mourinho.

Në minutat e fundit të takimit presioni ishte në maksimum tek Inter dhe 6 minuta para fundit, Gerard Pique me një lëvizje mashtruese shënon për 1-0.

Pas ca minutash, Xavi shënon golin e dytë, por ky gol nuk u pranua për shkak të prekjes me dorë nga Yaya Toure.

Pas 38 viteve Inter kualifikohet në finale dhe festa e Nerazzurëve në Camp Nou ishte e jashtëakonshme,sidomos nga Jose Mourinho.Inter në finale të Champions League 439x19-300x188
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://interalbaniafunclub.niceboards.net
 
Inter në finale të Champions League
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FC INTER ALBANIA FUN CLUB  :: Kategoria E pare :: FORUMI I PARE-
Kërce tek: